Här hittar ni som är pro bono-företag det material ni kan använda för att visa ert stöd för Stockholms Stadsmission internt i er organisation men också externt för kunder och andra intressenter. Skulle ni önska annat format kontakta oss då.

Logotyp och mailsignatur

Bilder

Texter

Barn och familjer
Vi är stolta över att stötta Stockholms Stadsmissions arbete för barn och familjer i utsatthet.
Som pro bono-företag bidrar vi till att fler barn och familjer i utsatthet får råd och stöd, måltider, känna gemenskap och delta i aktiviteter.

Vi är med och kämpar för de som kämpar.

Hemlöshet
Vi är stolta över att stötta Stockholms Stadsmissions arbete för människor som lever i hemlöshet.
Som pro bono-företag bidrar vi till att utsatta människor får råd och stöd, måltider, kläder, säker och trygg plats att vila på, delta i aktiviteter och känna gemenskap.

Vi är med och kämpar för de som kämpar.

Alla grupper
Vi är stolta över att stötta Stockholms Stadsmissions arbete för människor som lever i utsatthet.
Som pro bono-företag bidrar vi till att fler som behöver får råd och stöd, måltider, kläder, säker och trygg plats att vila på, delta i aktiviteter och känna gemenskap.

Vi är med och kämpar för de som kämpar.

Saknar ni något? Kontakta företagsavdelningen

Företag
Har du frågor eller vill veta mer?
foretag [at] stadsmissionen.se